ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Jak se zbavit bublin pod fólií nebo sklem telefonu

Obsah článku Prst tlačící na displej telefonu

Bublina pod ochrannou fólií nebo tvrzeným sklem ve většině případů nijak neohrožuje funkce ani životnost telefonu, nicméně o ni nikdo nestojí. Jak tuto vadu na kráse odstranit?

V článku se dozvíte:

Jaké jsou příčiny vzniku bublin
Jaké existují metody odstranění
Jak zabránit vzniku bublin
Jak minimalizovat rizika

 

Jaké jsou příčiny vzniku bublin pod fólií nebo sklem

Pokud po aplikaci ochranné fólie nebo tvrzeného skla pod nimi vznikne bublina, zůstalo na displeji něco, co nalepenou vrstvu nadzvedává. V lepším případě jde jen o bublinku vzduchu, v horším o nečistotu. V tom úplně nejhorším může být poškozen displej telefonu, ať už z výroby, nebo během manipulace před nanesením fólie/skla.

Metody odstranění bublin záleží na příčině

Nalepení skla či fólie bez vzniku alespoň jedné bubliny se podaří málokdy. V drtivé většině případů jde o vzduch a tato estetická vada během pár dnů běžného používání telefonu zmizí.

Jak dostat vzduchovou bublinu zpod ochranné fólie

Pokud chcete tento proces urychlit, můžete zkusit bublinu vytlačit pomocí přiloženého suchého hadříku. Lze použít také platební (nebo jinou) kartu a její hranou jakoby zešikma sunout bublinu k okraji. Netlačte však příliš, aby neprasknul displej.

Tmavý telefon s rozbitým displejem

Majitelé iPhonů si mohou pořídit skvělou pomůcku, a to silikonový váleček určený přímo pro tuto činnost. Je malý, lehký a držadlo dobře padne do ruky. Průměr válečku je 8 centimetrů.

Co nedělat:

  • Nevytlačujte bublinu nehtem, nechcete přece fólii poškrábat nebo roztrhnout.
  • Nepropichujte bublinu jehlou ani špendlíkem. To se doporučuje u samolepicích tapet, pro váš telefon to není to pravé ořechové.

Jak odstranit vzduchovou bublinu zpod tvrzeného skla

Pro špatně nalepené sklo na mobilu platí to samé – buď prostě pár dní počkáte, nebo se pokusíte bublinu vytlačit stejným způsobem, který uvádíme u fólie.

U ochranného skla existuje ještě možnost, že ho nadzvednete až po místo, kde se bublina nachází, a opatrně přiložíte zpět na displej. Proces lze opakovat vícekrát, ale ihned po instalaci, nikoli po několikadenním používání. Také je třeba dát pozor, aby se pod sklo nedostal prach.

Nepoužívejte enormní sílu, ať vám sklo nepraskne. Raději se nejprve podívejte, jak tuto akci správně provést.

Odstranění nečistot z displeje

Pokud bublinu způsobuje například drobná částice prachu, je nutné ji odstranit. V takovém případě musíte sklo nebo fólii sejmout a displej důkladně očistit hadříkem, který je obvykle součástí balení. Poté nalepte sklo/fólii zpět.

Pozor: Odstraněnou ochrannou vrstvu nepokládejte lepicí stranou dolů.

Jak zabránit vzniku bublin

Zde platí tři zásadní pravidla:

  1. Pořiďte si fólii/sklo určené přímo na váš model telefonu. Špatně padnoucí ochranná vrstva přispívá k riziku vzniku bublin.
  2. Displej telefonu očistěte a odmastěte alkoholovým hadříkem, který najdete v balení fólie/skla.
  3. Druhým přiloženým hadříkem (suchým) displej důkladně vysušte.
Jedna ruka drží telefon, druhá čistí ubrouskem displej, vedle leží hadřík a ochranné sklo

Minimalizujte rizika

Odstranění bublin nemusí být žádná věda, když víte, jak na to. A pokud dodržíte uvedená pravidla, riziko vzniku bublin značně eliminujete. Proto si u nás můžete fólie a skla vybírat podle značky a konkrétního modelu, aby ochranná vrstva na přístroj vždy skvěle padla.

Autor:
Ověřeno zákazníky Heureka

Za nás mluví vaše spokojené recenze

rychlost, spolehlivost

Luboš Č. 27.4.2024

Naprosto bezproblémový nákup

Michal N. 26.4.2024

S obchodem jsem spokojená a udělali mi radost bleskovým doručením.

Milena K. 26.4.2024